رنگ پریده

رنگ پریده

بی طعم، بی مزه، بی رنگ..
دنیای گیجِ مه آلودِ من این گونه هاست.

پیام های کوتاه

خسران

قدیم ها تا تقی به توقی می خورد، مادر ها می زدند پشت دستشان یا روی گونه شان و پدر ها سیبیل می جویدند و با اخم های گره کرده می گفتند: آخرالزمون شده!

بعد حالا.. حالا که آخرالزمان است، کسی به روی خودش نمی آورد! نکند یک وقت حواسش جمع شود.. یادش بیاید که دنیا به منجی نیازمند است و باید دعا کند.. نکند دعا کند و یک وقت منجی بیاید و دنیا گلستان بشود!!

و خدا که توی قرآن قسم می خورد به عصر برای در خسر بودن انسان، باید شاخک هایمان بجنبد که ما همان انسان های در عصری هستیم که خسران زده به روی خودمان نمی آوریم که آخرالزمان است!

دوستی دارم.. امروز گفت با خانمی بحث کرده.. که آن خانم می گفت دست دادن و شوخی کردن دو نامحرم جزو تفریحات کاملاً سالم است اما صیغه کردن بدترینِ بد هاست!

پوزخندم آمد.. یا شاید هم، زهرخند!

چه طور است آن خانم را گیر بیاورم، برایش قضیه ی ازدواج سپید که سر منشأش همین تفریح کاملاً سالم است را توضیح بدهم، هوم؟!

یا مثلاً برایش از سوپ جنین که از جنین های حرامِ سقط شده در سطح دنیا، پخته می شود و بسیار هم گران است، بگویم، هان؟! آمارش را چه طور؟! اگر بگویم در سطح دنیا سالانه چند تا جنین که حاصل همین تفریح کاملاً سالم است سقط می شوند، مغزش از کار می افتد، نه؟! آخر جنین ها، زنده اند..

اصلاً این ها هیچ..

چه طور است برایش از قصه ی شکست عشقی های مختلف که کلی جوان بدبخت را از زندگی انداخته اند بگویم که حدود هشتاد درصدشان به خاطر همین تفریح کاملاً سالم است، هوم؟!

یا نه..

از غیرت و حیایی که نابود شده و شهوتی که همه را در آغوش گرفته برایش بگویم.. یعنی می فهمد؟!

چه طور است قصه ی یک پسر بچه ی هفده ساله را برایش بگویم.. که مثل فیلم آن وری ها، بعد از تجاوز و قتل، دقیقاً مثل یک فیلم بسیار معروفِ آن وری، خواست جنازه را با اسید بسوزاند، هوم؟! اگر این را بگویم برایش، می فهمد که این قصه ی زهرماری، همه اش به خاطر همین تفریح کاملاً سالم است که آن وری ها باب کرده اند بین جوانان ما و تهش رسیده به شهوتی کور کننده که از یک پسرک هفده ساله، جانی ساخته؟! نه! گمان نمی کنم بفهمد!

دلم مادربزرگ توی قصه ها و فیلم ها را می خواهد.. بیاید.. چشم درشت کند.. لب بگزد.. پشت دستش بکوبد و بگوید: آخرالزمون شده، حلالِ خدا رو حروم و حرومِ خدا رو حلال میکنن!


+ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنکُم...

ﺍﻯ ﺍﻫﻞ ﺍﻳﻤﺎﻥ ! ﺍﺯ ﺧﺪﺍ ﺍﻃﺎﻋﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﻭ [ ﻧﻴﺰ ] ﺍﺯ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﻭ ﺻﺎﺣﺒﺎﻥ ﺍﻣﺮ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ [ ﻛﻪ ﺍﻣﺎﻣﺎﻥ ﺍﺯ ﺍﻫﻞ ﺑﻴﺖ ﺍﻧﺪ ﻭ ﭼﻮﻥ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﺩﺍﺭﺍﻯ ﻣﻘﺎم ﻋﺼﻤﺖ ﻣﻰ ﺑﺎﺷﻨﺪ ] ﺍﻃﺎﻋﺖ ﻛﻨﻴﺪ !...

/نساء ، 59/

- دمش گرم! خدا را می گویم.. تا توانسته در قرآن گفته که از شیطان پیروی نکنید که دشمن آشکار شماست و از دین خدا و پیامبر خدا پیروی کنید!

دممان سرد! خودمان را می گویم.. خالقمان واضح گفته و ما نمی فهمیم:|++ زرارة گوید از امام صادق (ع) راجع به حلال و حرام پرسیدم؛ فرمود: حلال محمد همیشه تا روز قیامت حلال است و حرامش همیشه تا روز قیامت حرام؛ غیر حکم او حکمی نیست و جز او پیغمبری نیاید و علی (ع) فرمود هیچ کس بدعتی ننهاد جز آنکه به سبب آن سنتی را ترک کرد.

منبع: اصول کافی/جلد1/باب بدعت ها و رای و قیاسها/صفحه75/روایت19


نظرات  (۱)

 • خانم الفــــ
 • چقدر متن،شروع عالی ای داشت...خیلی خوب بود...و اصل متن به موضوع خیلی خوب و مبتلا به پرداخته بود...همینطوره...اینقدر برامون اشتباه جا میوفته،تا بالاخره بابت همین برداشت های شخصی و سلیقه ای رودر روی امامون بایستیم...خدای نگرده
  پاسخ:
  :))
  درسته.. 
  و البته، جگر سوز!
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">