فکر کردم احتمالاً این اسم بامسمی‌تری برای من باشه چون اساساً‌ وبلاگ‌نویس محسوب نمی‌شم؛ در زمره‌ی دمدمی مزاجان قرار می‌گیرم. و یکی از خصوصیات وبلاگ‌نویس بودن این هستش که پایدار و باقدرت و مکرراً صفحه‌ش رو به‌روزرسانی بکنه. در حالی که من یه‌وقتایی هر روز و حتی چند نوبت میام و دستی به سر و روی این خونه‌ی «رنگ پریده» می‌کشم با ذهن «بی‌مار»م! و یه‌وقتایی از این خونه‌ به حدی متنفر می‌شم که اون رو آینه‌ی دق می‌دونم. و یه‌وقتایی هم، مثل هم‌امروز، بعد ماه‌ها میام توش از هیچی می‌نویسم و می‌رم تا ماه‌های بعد! - خدانیامرزه پدر دمدمی مزاجی رو به طور کل!

القصه...

امروز یه صفحه‌ از «عارفانه»ی شهید چمران، وحشتناک به دلم نشست:


اما بعد...

تو خودم و به خودم که نگاه می‌کنم، چنین موجودی هستم! نمی‌دونم چرا همه جا دارم دنبال خودم می‌گردم و چرا هم همه جا یه تیکه از خودم رو می‌بینم - عینهو چند تا شقه گوشت. اما خب، این هم یه شقه از وجود من بود. و شاید رازش تو همین باشه: تو خدای عقلی و من دیوانه‌ی دیوانه!

بر دیوانه‌ هم که حَرَجی نیست، هست؟ امروز یه‌جوره و فردا رگ دیوونگیش می‌زنه بالا، بالا، بالا... و می‌شه یه‌جور دیگه. اون‌قدر پخش‌وپلا هست که دیگه با خدام قهر کنه احتمالاً فقط در باری‌تعالی ایجاد خنده می‌کنه! و خدانیامرزه پدر شقه‌شقه بودن رو، نیامرزه!

از بیخ قضیه‌ی گریز از مرکز ربطی به موضوع نداره؛ اما حس می‌کنم دچارم بهش. به این‌که: «همه‌ش ازش بگریزم و باز به خودش پناه ببرم!». عجب از این شقه‌شقه‌گی!


اما بعدتر...

مشکل اساسیم با وبلاگ‌نویسی این هستش که: وقتی اتفاقی میفته نمی‌تونم بگمش؛ وقتی هنوز نیفتاده هم نمی‌تونم بگمش! ینی اون دفعاتی که گفتم از روزانه‌هامم، مطمئناً چندین بار نوشتم و پاک کردم و حالا همین روزانه‌ها منفورترین پست‌هام برای خودمن.

بیخیال این شعار قشنگا که: آدم رو روزهای گذشته‌ش به اینی که الآن هست تبدیل کرده و فلان!

مسئله اینه که من نه تو روزهای گذشته‌م کَسِ کاملی بودم و نه الآن هستم و نه فکر نکنم هیچ‌وقت کامل شم. همیشه یه پازل به‌هم‌ریخته. - ای‌ درد!


و اما بعدتر از بعدتر...

هر طور نگاه کنید، نوددرصد پست‌های من از بی‌ربط‌ترین چیزها -از جمله خودِ من- به خدا رسیدن! این از فرشته بودن صاحب بلاگ نیست که «او خود نیمه‌اژدهاست و نیمه دیگرش هم آدمیزاده را نمی‌ماند.»؛ بلکه از کله‌شقی و پندآموز بودنِ قلم وی نشأت گرفته! (همین جا موضوع پست بعدیم رو پیدا کردم: از کله‌شقیِ قلم وراجی می‌کنم با همون ابزار شبه‌قلم‌نمای خودمون، کیبورد!).

و چند ماه سکوتِ سکوتِ سکوت...

محض این بود که اژدها دیگه نمی‌تونست از گِلِه‌ها و تنوره‌ی آتیشِ پلیدش، به خدا برسه. همین شد که سکوت کرد. و از اون‌جا که آدم دمدمی مزاجیه، نمی‌دونه که از این به بعد می‌خواد چه کنه. - ای بر پدرِ دمدمی مزاجی!


پی‌نوشت: کمی بی‌ادبی شد انگار. چه عیب؟! از این شعارای آزادی قلم و این حرفا بالآخره:))