رنگ پریده

رنگ پریده

بی طعم، بی مزه، بی رنگ..
دنیای گیجِ مه آلودِ من این گونه هاست.

پیام های کوتاه

منزوی

مامان گفت: «آدمِ منزوی!»

بهتم برد. نه که ندونم که این هستم، بهتم برد که به روم آورد. مامان می‌دونه منزوی‌ام؛ اما می‌دونه چرا هستم؟! شک دارم! و اصلاً کی می‌تونه بفهمه که می‌دونه یا نه؟!
اخیراً زیادی حساس شدم. اون‌قدر که وقتی با پسرعموم رفت بگرده و من و برادرم تنها موندیم، ازش به دل گرفتم اما چیزی نگفتم. اون‌قدری که می‌دیدم که از وقتی از سربازی اومده، نگاهش یه‌جور دیگه و ساکت‌تر شده (یا لااقل من این‌طور دیدمش) و ابراز دلتنگی نکرده و به دل گرفتم اما چیزی نگفتم. اون‌قدری که از وقتی رفته تو مؤسسه‌ی استادش سر کار و کم‌تر پیداش می‌شه از قبل، به دل گرفتم اما چیزی نگفتم.

من سه‌تاشون رو دوست داشتم و دارم هنوز. من به بهونه‌ی هرکدوم از این سه‌تا مهمونی می‌رفتم و به هواشون دلم مهمونی و گردش می‌خواست. اما حالا...

بزرگ شدن. رفتن پی زندگی‌شون. باید پیشرفت کنن. من خیلی کم‌تر از مادر و پدرشون هستم و بچه‌ها باید حتی از پدر و مادرشون هم بگذرن و برن سراغ آینده‌ی خودشون. و اصلاً مگه تقصیرِ اوناست که من هنوز بچه موندم؟! که من نمی‌تونم پیشرفت کنم؟! که نمی‌تونم برم سراغ زندگیم؟! نه! تقصیر اونا نیست که من موندم روی همون نقطه‌ی صفر و دلم براشون تنگ می‌شه.

و احمقانه‌ست و غیرانسانی و بی‌عاطفگی که دلم بخواد برگردن پیشم. بشه همونی که حتی وقتی خونه‌ی عموم جمع بودن، می‌اومد پیشِ من. بشه همونی که چیپس و ماست‌موسیر می‌خرید و می‌اومد رفع دلتنگی. بشه همونی که شب پیشم می‌موند.

پس منزوی شدم چون دارم خودمو می‌کشم کنار از خاطره‌ها. چون خاطره‌ها اذیت می‌کنن. دلتنگ می‌کنن. چون اونا باید برن؛ به هر حال باید برن. و منی که تا ابد رو نقطه‌ی صفر می‌مونم، از رفتن‌ها قراره عذاب بکشم. بیشتر و بیشتر.

پس بهش می‌گم: «از این اخلاقا ندارم»

پس فقط باهاش احوال‌پرسی می‌کنم.

پس فقط براش شارژ می‌فرستم.

پس اونی که می‌کشه کنار؛ منم...  


 • طاهره الف

نظرات  (۲)

 • فآطمه . قآف ؛)
 • ولی بر‌می‌گردن ‌‌...
  پاسخ:
  بزرگ شدن :))
 • قاسم صفایی نژاد
 • کتاب آیین دوستیابی دیل کارنگی رو بخونید. بعیده تو بازار باشه چون قدیمیه ولی پی دی اف رایگانش هست سرچ کنید. به دردتون میخوره
  پاسخ:
  تشکر
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">